ד"ר איתי סרוגו

בית חולים וטרינרי, פריצת דיסק אצל כלבים

מי הוא ד"ר איתי סרוגו? ואיך הוא קשור לתחום הווטרינריה? בכתבה זו נתאר קצת מפועלו ומעשיו בשנים האחרונות.

מה הסיפור של ד"ר איתי סרוגו?

ד"ר איתי סרוגו התחיל את דרכו הווטרינרית עם סיום לימודי הווטרינריה שלו באוניברסיטה העברית בשנת 2005, מה שאפשר לו להמשיך לשנת התמחות במחלקה לחירום וטיפול נמרץ בבית החולים. לאחר מכן, החל הדוקטור לעבוד כרופא במחלקת חירום וטיפול נמרץ בבית החולים האוניברסיטאי, לתקופה של כשנה וחצי.

לאחר מכן החלו תקופות של התמחויות הקשורות לנוירולוגיה, ונוירוכירורגיה וטרינרית, אותן סיים כבר במאי 2011, מה שאפשר לו להתחיל לרכוש ניסיון קליני באבחון ובטיפול של מקרים הקשורים לתחום שלמד – נוירולוגיה קלינית. בשנת 2012, קיבל את ההסמכות המתבקשות עבור דיפלומת מומחה לנוירולוגיה וטרינרית.

התמחות בתחום הנוירולוגיה הווטרינרית

לאחר כל פועלו, הקים ד"ר איתי סרוגו את מחלקת הנוירולוגיה והנוירוכירורגיה עם שותפו לדרך (איתי ברנון), אשר הקימו יחדיו אתvetneruo  (משחק מילים על המילה vet  – וטרינר, ו-neuro  – נוירולוגיה/נוירונים). המחלקה נועדה לספק שירותים הנוגעים לתחום הנוירולוגיה הווטרינרית, תחום שכאמור, למד ד"ר איתי סרוגו במהלך לימודיו והכשרותיו. המחלקה אפשרה שלל טיפולים רפואיים וכירורגיים בתחומים הנוגעים למערכות עצבים בבעלי החיים.

פועלה של המחלקה הנוירולוגית בבית החולים חוות דעת שהוקמה על ידי דר סרוגו ודר ברנון אפשרה מתן שירותי ווטרינריה בתחום הנוירולוגיה עבור בעלי חיים, כדי לתמוך בריפוי של שלל תופעות כמו מחלות עמוד שדרה, פריצות דיסק, מחלות מערכת עצמים פריפרית וכיוצא בזה. כאשר שלל המחלקה יכולה להעניק שירות הן לסוסים, הן לחיות משק, הן לחיות בר והן גם לבעלי חיים אקזוטיים.

פועלה של המחלקה הנוירולוגית בבית החולים חוות דעת שהוקמה על ידי דר סרוגו ודר ברנון

המחלקה הנוירולוגית הווטרינרית המדוברת יכולה להשתמש בשלל טכנולוגיות רפואיות מתקדמות כמו ציוד הדמיה הנקרא MRI כמו גם CT, כדי לתת מענה על שלל אבחונים והליכי טיפול שנוירולוגים ווטרינריים מבקשים להעניק לטובת תמיכה בריפוי מחלה או תופעה כזו או אחרת. המחלקה יכולה לעבוד בשיתוף פעולה עם מרכזי הדמיה אחרים ועם מרכזי חירום ווטרינריים ברחבי הארץ. המחלקה מציעה מגוון אפשרויות אבחון וטיפול, בין אם מדובר על מבחנים אלקטרו-דיאגנוסטיים, בדיקות שמיעה, מיאלוגרפיה, נוירוכירורגיה וכיוצא בזה.