בית חולים וטרינרי

בית חולים וטרינרי, פריצת דיסק אצל כלבים

בית חולים וטרינרי פועל במתכונת של בית חולים לבעלי חיים ואכן מתבקש לעמוד בסטנדרטים גבוהים של מקצוענות רפואית. בית חולים וטרינרי יכול לקבל לחדר טיפוליו הן חיות בית כמו כלבים וחתולים והן חיות קצת יותר "אקזוטיות" כמו ציפורים וזוחלים.

מהו תפקידו של בית חולים וטרינרי?

כאמור, בית חולים וטרינרי יכול להעניק שירות עבור מגוון גזעים של בעלי חיים, כמו גם שירותים ווטרינריים למגוון סוגי לקוחות (מוסדיים, וטרינריים מהסביבה, לקוחות פרטיים וכיוצא בזה) מאזור בית החולים עצמו והן מאזורים מרוחקים יותר. בית חולים וטרינרי יוכל להחזיק צוות עובדים שיכול להיות זמין ברבות משעות היממה, צוות אשר עבר הכשרה מתאימה כדי להעניק שירות רפואי לבעלי חיים.

אילו שירותים ניתן להעניק במסגרת בית חולים וטרינרי?

כל בית חולים וטרינרי יכול להעניק שירותי מרפאה וטרינרית. בין אם מדובר בטיפולים "שוטפים" לכאורה כמו טיפולים סטנדרטיים שאפשר להעניק לחיות בית, כמו חיסונים, הדרכות לגידול חיות הבית, עיקורים, סירוסים, ניקויי שיניים וכיוצא בזה. ובין אם מדובר בטיפולים מורכבים יותר, הכוללים טיפול נמרץ וטרינרי, כירורגיה וטרינרית, אורתופדיה כמו גם אשפוז (במקרים מסוימים שירות שזמין גם 24/7).

איזה ציוד יש בתוככי בית חולים וטרינרי?

בית חולים וטרינרי יכול להיות מאובזר היטב, כפי שניתן לצפות ממתחם בו מוענק שירות רפואי מקצועי לבעלי חיים על ידי צוות רפואי מוכשר, מוסמך ויודע את התנהלותו ברבדים מקצועיים שכאלה. ציוד שניתן למצוא בבית חולים שכזה יכול להיות רנטגן דיגיטלי, ציוד למעבדת דם, פלורוסקופ, אנדוסקופים, דופלר, אולטרסאונד וכיוצא בזה. מעבר לכך, אפשר שבבית חולים וטרינרי יהיה למעשה צוות רפואי מוסמך שאכן יודע לעבוד עם כל הציוד לרמה מספקת לפי התקן.

האם בית חולים וטרינרי יכול להעניק חיסונים וטיפולים מונעים לכלבים וחתולים?

כפי שציינו בפסקאות קודמות, בית חולים וטרינרי אכן יכול להציע חיסונים ושלל טיפולים "שגרתיים" לכאורה. טיפולים מונעים יכולים לכלול הדרכה לבעלי חיים (כלומר, הדרכה לבעלים כיצד להבין יותר טוב את הצרכים של בעלי החיים שחיים איתן). בדיקות שגרתיות יכולות להיות  עבור שיניים, וטיפולי שיניים נעשים, או יכולים להיעשות, בטשטוש ובציוד הדומה להליכים רפואיים בבית חולים לבני אדם לכאורה.